ПАО "Каховский завод электросварочного оборудования"
рус eng
 

КОНФЕРЕНЦІЯ ' 2011

Вперше на Україні

кзесоЗ 29 червня по 1 липня 2011року за ініціативою Каховського заводу електрозварювального устаткування у Львові відбулась міжнародна науково-технічна конференція в галузі будівництва та ремонту колії.

До миті, коли пролунає стартовий свисток першого матчу футбольного єврочемпіонату 2012 року залишилось 330 днів. Сьогодні ж у країн господарів попереду ще достатньо роботи пов'язаної з розвитком не лише спортивно-оздоровчої інфраструктури та готельно-туристичних послуг, а й, що дуже важливо, дорожньо-транспортних мереж. Адже автомобільні та залізничні шляхи – це своєрідна візитна картка, яка складатиме перше враження про державу. Від так їхня якісна модернізація – одне з чільних завдань усієї європідготовки (тим паче, що це принесе користь не лише сьогодні, а й по закінченні футбольного форуму).

робітникиЯк наслідок в Україні щороку прокладають десятки кілометрів автомобільних доріг, однак це мізер в порівнянні з роботою, яка ведеться на залізниці, оскільки, як стверджує головний інженер колійного главку Укрзалізниці Василь Яковлєв: „Річний обсяг оновлення залізничного полотна в нас сягає чотири тисячі кілометрів ( і це незважаючи на відсутність державного фінансування)”.

Все це вимагає постійного розвитку і впровадження нових елементів в конструкції колії, системи стрілочних переводів та кріплення. Однак для виконання цих завдань потрібні нові сучасні колійні машини, які виконують увесь комплекс робіт. До недавна в Україні не було колійного машинобудування. Уся техніка закуповувалась в Росії та Австрії. І лише з 2003 року такі машини почав виготовляти Каховський завод електрозварювального устаткування, який є головною ланкою між наукою і виробництвом в Україні. Адже „КЗЕСО” вже понад 50 років пліч-о-пліч працює з Інститутом зварювання імені Є.О. Патона. Отож таке виробництво дало змогу виключно українською технікою будувати швидкісні залізничні дороги світового зразка.

„І це викликає не лише захоплення, а й білу заздрість”, - саме такими словами відмітив якісну модернізацію української колії директор Управління Колійних доріг Польської залізниці Рафал Фрончек, який завітав до Львова з метою налагодження тісної співпраці з українськими колегами залізничниками в рамках міжнародної науково-технічної конференції, яка з 29 червня по1 липня 2011 року вперше проходила на території України.

На даному заході за назвою: „Розвиток нових технологій та обладнання для зварювання залізничних рейок в світлі підготовки України і Польщі до Євро 2012” обговорювався ряд важливих питань щодо будівництва і ремонту залізничних доріг, а саме: застосування сучасних технології та машин для зварювання рейок в стаціонарних і польових умовах.

Учасниками конференції окрім РКР POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A., також були ДП Укрзалізниця, ДТГО Львівська залізниця, ВАТ «КЗЕСО» (Каховський завод електрозварювального устаткування), Науковий Інститут електрозварювання ім. Патона, науковці НУ Львівська Політехніка, а також українські, польські та німецькі компанії, які займаються будівництвом залізничних доріг. А це: „Дніпропетровський стрілоний завод”, „Рапід” м. Дніпропетровськ, „Спецкран” м.Харків, „Лінкольн”, Pizedsiebiorstwo Uslugowo-Techniczne GRAW Sp.z.o.o.,ThyssenKrupp GFT Polska Sp.z.o.o., Spaw – tor., Kolejowe Zaklady Nawierzchniowe «BIEZANOW» SP.z.o.o., Strabag Rail Gmbh., W Trade Sp.z.o.o., Torpol Sp.z.o.o.

технікаУсі учасники конференції виражають вдячність за підтримку та сприяння в проведенні даного заходу Генерального директора Укрзалізниці Козака В.В. і начальника Львівської залізниці Піха Б. П. За словами Богдана Петровича: "Те, що така конференція проходить на території Львівської залізниці говорить про те, що ми в цій справі не пасемо задніх. Адже ми уже маємо аж п'ять машин виробництва "КЗЕСО", які використовуємо для роботи. Нещодавно ми придбали КСМ 005 і думаю, це не остання. Тому такі заходи, як ця конференція, дуже потрібні для налагодження тісної співпраці залізничників двох сусідніх країн".

Загалом в роботі конференції прийняли участь 44 спеціалісти даної галузі, які в ході програми мали змогу обмінятись безцінним досвідом щодо будівництва та ремонту колії. Ознайомитися і побачити сучасні науково-технологічні розробки, обладнання та машини для підвищення надійності експлуатації залізничного полотна.

За словами голови правління ВАТ „КЗЕСО” Ярослава Микитина: „необхідніть такої конференції продиктована часом, адже дві країни готуються до Євро 2012 і в нас і у них потрібно збільшувати швидкість і комфортабельність залізничних перевезень. Тим паче, що Польща дещо відстала в області зварювання рейок. Сьогодні вимоги в зварюванні на зовсім іншому технічному рівні і потрібно, щоб кожен зварюваний стик мав свій паспорт, електронний запис режимів якості зварки. Все це вимагає інших технологій, інших машин. А те обладнання, яке знаходиться в парку Польської залізниці не відповідає вимогам, які встановленні сьогодні”.

робітникиОтож, за словами головного інженера колійного главку Укрзалізниці Василя Яковлєва: „така конференція - не лише обмін досвідом, а й хороша школа для залізничників двох сусідніх країн”.

Особливо це помітним було на показі колійних зварювальних машин виробництва Каховського заводу електрозварювального устаткування ( рейкозварювальні комплекси КРС-1 та мобільний на комбінованому ходу КСМ 005), який проходив на станції Скнилів Львівської магістралі. Саме тут в робочих умовах можна було побачити одну з найсучасніших розробок патонівців та заводчан з Каховки - машину К922 з приводом осадки 120 тонн, яка в процесі зварки проводить натяг рейкових плетінь без використання петлі довжиною 600 метрів створюючи в них заданий рівень напруги. „Використання такого обладнання”, - стверджує Ярослав Микитин, - „дає змогу кардинально удосконалити технологію будівництва і реконструкції залізничних шляхів, підвищити її продуктивність, знизити вартість робіт та, що найголовніше будувати безстиковий, так званий, „оксамитовий шлях”.

рельсова технікаПобачене справило чимале враження на польських колег, адже, як стверджує Рафал Фрончек: „Протестувати повнокомплектну функціональну техніку пригнавши її на залізницю Польщі не просто, оскільки це надзвичайно дорого. А побачений процес зварювання машинами „КЗЕСО” дуже переконливий. І я з упевненістю можу сказати, що нас це зацікавило”. Тим більше, що на дорогах польської залізниці немає ще жодної колійної машини нового зразка виробництва "КЗЕСО".

Отож, найголовнішим підсумком трьохденної науково-технічної конференції є налагодження тісної співпраці між залізницями і підприємствами Польщі та України і бажання регулярного проведення аналогічних заходів на території України, що в свою чергу сприятиме створенню „оксамитового шляху” між двома країнами.

ЗМІ про конференцію:

Стаття у газеті "Магистраль"

"Рейки в натяг, або як колія стає оксамитовою"

Стаття у газеті "Львівський залізничник"

"Для того, щоб пройти дорогу, по ній треба іти"Вернуться к списку новостей

Знаки качества
КЗЭСО © 2017 Все права защищены